Erken Boşalma Tedavisi Ne Kadar Sürer

Erken Boşalma Tedavisi Ne Kadar Sürer

Eşler açısından bakıldığında cinsel zevki azaltan sebeplerin başında erken boşalma yer almaktadır. Erkeği bu durum ne kadar mutsuz etse de partnerini de üzülmesine neden olmaktadır. Türkiye'de ki cinsel problemlerin başında erken boşalma gelmektedir. Uluslararası Cinsel Tıp Birliği erkeğin ilişki esnasında 1 dakika içinde boşalmalar '' Erken Boşalma" olarak isimlendirilmektedir. Bu süre içinde boşalmalar partnerinizin sinirlerini bozarak, stres yaratmadır. Özellikle erkeklerde ilk tecrübe, erken boşalmamak için hızlı bir şekilde mastürbasyon yapmayı huy edinirse, aşırı stresli ve gergin olması erken boşalmaya yeşil ışık yakmaktadır. Erkek tecrübe kazandıkça olgunluk gelmektedir. Sevişmeyi uzun tutarak, boşalma refleksine hâkim olmaktadır.

Erken Boşalmanın Faktörleri

Erken boşalma psikolojik nedenler haricinde hormonsal açıdan sinir sisteminin bozuk olması ya da anatomik nedenlerden de kaynaklanabilmektedir. Penis hislerinin çok hassas olması, pelvik kaslarının yetersizliği ve prostat gibi nedenler, erken boşalmayı tetiklemektedir. En önemli risk ise sertleşmeme sorunudur. Bunlar erken boşalmanın nedenleridir.

  • Erkekler genellikle ilk cinsel ilişkilerinde erken boşalmaktadır.
  • Boşalma refleksi zor kazanılmaktadır. 10 erkekten 5’i erken boşalmaktadır.
  • Erken boşalma refleksini kazanan erkek terapi ve doktor kontrolü altında ilaç tedavisi alabilmektedir.
  • Erken boşalma kalıcı olursa hem erkeğin hem bayanın cinsel ilişki esnasında fonksiyonlarının etkilenmesine neden olarak, zararlı etkiler barındırabilir.
  • Erken boşalan birisinin sertleşme sorunu olabilir.

Erken Boşalma Sorunu Nasıl Ortadan Kalkar

Öncelikle erken boşalmanın başlıca kaynağını bulmamız gerekmektedir. Psikolojik bir sebepten mi? Yoksa organik bir faktör müdür? Bunun cevabını arayalım. Fizikî bir muayene görerek başlayabilirsiniz. Tanı konulduğunda, fizikî mi? Yoksa organik bir faktör mü? Olduğunun farkına varılarak tedavi süreci başlamaktadır. Tedavi yöntemi boyutuna göre değişkenlik göstermektedir. Organik ve psikolojik bulguları bulmak için birtakım tetkikler uygulanmaktadır. Erken Boşalmanın olmaması için haplar kullanılmaktadır. 2-8 dakika arası kadar boşalmayı uzatmaktadır. Hekimin tavsiyesi üzerine krem ve jeller de kullanılmaktadır. Bu yöntem haricinde sertleşme sorununuz varsa farklı tedavi yöntemi uygulanmaktadır.

Erken Boşalmada Oluşabilecek Başlıca Nedenler

Sertleşme sorunu, sağlık sorunları, bazı ilaçlar, sertleşme sorunu, düzensiz cinsel hayat başlıca nedenler erken boşalmayı tetiklemektedir. Bu kavramların tamamı erken boşalmanın baş nedenleridir. En önemli başka Bir neden içeriğinden emin olunmayan içtiğiniz ilaçlardır. Bu ilaçlar peniste yanma, ödem yapma ve peniste döküntü yapmaktadır. Bu tür sebepler sizlerde komplikasyon yapmaktadır. Uzman ekibinize danışmadan hiçbir ilaç kullanmanızı önermemekteyiz. Çünkü sertleşmeme problemi en büyük sorunların arasında yer almaktadır.

Sertleşme sorunu, sağlık sorunları, bazı ilaçlar, sertleşme sorunu, düzensiz cinsel hayat başlıca nedenler erken boşalmayı tetiklemektedir.