Erken Boşalma

erken boşalma nedir?

Erken boşalma ya da diğer bir adı ile kontrolsüz boşalma, erkeklerin cinsel hayatında yaşadıkları en büyük sıkıntılardan birisi olarak dikkatleri çeker. Bu, kişinin cinsel hayatını olumsuz etkilediği gibi partneri ile olan süreci de bir şekilde olumsuz etkileyebilmektedir. Erken boşalma, bilinenin aksine tedavi edilebilir bir rahatsızlık olarak da dikkat çeker.
Erken boşalma tedavisi konusunda yıllardır uyguladığımız doğal yöntemler ile birlikte erkeklerin cinsel hayatlarında ki en büyük sorunu ortadan kaldırma yoluna gidiyoruz.

TV 8 Kanalında Yayınlanan Ropörtajımız ''Erkek ve Kadın Genital Bölge Estetiği ile Cinsel Sorunlar''

Erken Boşalma Nedir?

Cinsel ilişki esnasında yeterli doyum oranına ulaşmadan önce istenilen süreçten daha erken bir şekilde boşalma durumunu tarif ettiğimiz işlevdir. Özellikle 40 yaşın altındaki erkeklerde cinsel işlev bozukluğu olarak tarif ettiğimiz bir süreç olarak da nitelendirilebilir.

Erken Boşalma Nasıl Meydana Gelir?

Erken boşalma, genel itibari ile bir hassasiyet sorunu olarak göze çarpar. Erkeklerin belli bir kısmında birçok farklı nedene bağlı olarak görülebilir. Erken boşalmanın nedenleri içerisinde birçok farklı seçenek sayılabilir. Psikolojik ve fiziksel olmak üzere de iki ana başlık içerisinde inceleyebiliriz sanırım.

  • Uzun süre cinsel ilişkiye girmemiz erkeklerde peniste ciddi bir hassasiyet meydana gelir. Cinsel ilişki esnasında vajina sıcaklığını alır almaz ise boşalma meydana gelebilir.
  • Vücut, boşalma gereksinimi duyar. Erkekler, belirli sıklıklar ile boşalmak durumundadır. Vücuttan atılamayan meni, ilk cinsel ilişkide erken bir şekilde kendini dışarı atmaya kalkabilir.
  • Cinsel ilişki esnasında korkarak yaklaşmak, psikolojik olarak erken boşalmayı beraberinde getirir.
  • Heyecan, en önemli erken boşalma nedenidir. Cinsel ilişkide sakin kalmadığınız sürece penis hassasiyeti yükselir ve erken boşalma meydana gelir

Erken Boşalma Türleri Nelerdir?

Erken boşalma dediğimiz hadise, 3 ayrı başlık altında ele almak durumunda olduğumuz bir süreçtir. Buna göre tedavi yöntemleri çok daha net bir şekilde uygulanabilir. Erken boşalmanın tıbbi literatürde yer alan türlerini inceleyecek olursak;

PRİMER (BİRİNCİL) ERKEN BOŞALMA

Birincil olarak nitelendirilen bu erken boşalma türü, erken boşalma sorununu hayatının her döneminde yaşayan erkekler için tabir ettiğimiz bir süreç olarak dikkat çeker

SEKONDER (İKİNCİL) ERKEN BOŞALMA

Bu erken boşalma türü ise daha önceden erken boşalma gibi bir sorunu olmayan erkekte daha sonradan meydana gelen erken boşalma sorunu için ele aldığımız bir tür olarak nitelendirilir.

DURUMSAL (DÖNEMSEL) ERKEN BOŞALMA

Bu ise tamamen ereksiyona bağlı bir türdür. Seçili kadınlara karşı erken boşalma sorununun meydana gelmesi için tabir edilir. Bazı kadınlar, görüntü ve cinsel tutku itibari ile sizleri daha çok etkileyebilir. Dolayısı ile biraz da psikolojik sınıf içerisinde değerlendirilebilir.

 

Erken Boşalma Tedavisi Nasıl Yapılır?

 

Erken boşalma, birçok kişinin bildiğinin aksine tedavi edilebilecek bir yöntem olarak dikkatleri çekmektedir. Biz, bu zamana kadar bize başvuran hastalarımıza uyguladığımız tedavi yöntemleri sayesinde cinsel hayatlarının her anlamda düzene girmesine yardımcı oluyoruz. Tedavi yöntemlerimiz ile alakalı bilgiler verecek olursak;

  • 1. Önceliğimiz, kontrolsüz boşalma durumlarında ORAL yollar ile alınan ilaçlar olacaktır. SSRI sınıfı içerisinde yer alan ilaçlar, bizim vereceğimiz dozlarda ve kullanım şeklinde kullanılır ise kısa sürede etki edecektir.
  • Anestesiz etkili kremler diğer bir yöntemdir. Bu antestezik kremler, doğru şekilde kullanıldığı takdirde cinsel ilişki esnasında daha geç boşalmanıza yardımcı olur. Hissiyat çok az düzeyde azalır. Duyu kaybı çok fazla meydana gelmez ancak erken boşalma gecikir.
  • Son olarak ise psikolojik tedavi çok ama çok önemlidir. Erken boşalma sorunlarının yüzdesel bazda incelediğimizde çok önemli bir kısmı psikolojik etkenlere bağlıdır. Dolayısı ile erken boşalma sorununa en etkin çözümlerden birisidir.