Erken Boşalmayı Önlemek Mümkün mü

Erken Boşalmayı Önlemek Mümkün mü

Erken boşalma, cinsel ilişkiden öncesi ya da cinsel ilişki sonrasında kontrolsüz, istem dışı bir şekilde rahatlayacak duruma gelerek, cinsel organdan sıvının çıkmasına neden olmaktadır. Kısa sürede gelen sıvı erken boşalmayı göstermektedir. Genel olarak çiftin, kısa sürede boşalarak hayal kırıklığı yaşamalarına neden olmaktadır. İki taraf cinsel ilişkiden haz duyamaz ve tatmin olamazlar. Çoğu erkeğin psikolojik açıdan rahatsız olma sebebi olmaktadır. Erken boşalma sık görülen erkeklerde cinsel bozukluk sebebi olmaktadır. Öncelikle bunun sebebini bulmak gerekiyor. Bunu gidermek için size alt başlıklarda birtakım önerilerde bulunacağız.

Erken Boşalma Çoğu Çifti Olumsuz Etkiler

Erken boşalma çoğu zaman ilişkiyi olumsuz yönde etkilemektedir. Eşler bu probleme çözüm aramayı saklama gereği duymaktadır. Ancak düzenli bir ilişkide cinsellik sorunu eşler arasında haline getirmemeleri gerekmektedir. Erkeğin belirli bir süre içerisinde boşalma süresi bulunmamaktadır. Fakat partneriniz ile sizin aynı anda tatmin olarak, ortak doyuma gelerek boşalma beklenmektedir. Erken boşalma problemi yaşayan erkek yaklaşık 1 dakika içinde boşalınca çifter arasında, bu olay sorun haline gelmektedir. Her erkek hayatı boyunca 1 defa erken boşalma problemi yaşamaktadır. Bu durum psikolojik bir durum olarak gösterilmektedir.

Erken Boşalma Sebebini Ortadan Kaldırmak Mümkün

Öncelikle bu yöntem sadece ilaçlarla değil tamamen doğal yöntemlerle de yapılmaktadır. Herkesin bildiği gibi erken boşalma sizi ve partnerinizin huzursuz etmektedir Uzmanlar düzenli olarak seks yapan erkeğin, erken boşalmasının azalıp, ortadan kalkacağını söylemektedir. Cinsel ilişki sırasında dikkat dağıtmak işe yaramaktadır. Ayrıca doktorunuza ilk başta başvurun. En önemli başka bir neden beslenmeyle ilgilidir. Düzenli beslenip spor yapın. Hem sağlık açısından önemli hem de hormonların düzenli çalışmasını sağlamaktadır. Alkol tüketimi, sigara, yasak maddeler içilmesi hormonların bozulmasına ve boşalma kontrolünü kaybetmenize neden olmaktadır. Mutlaka spor yapın. Çünkü; sporda kaslarınız kuvvetlenmektedir. Kaslar kuvvetlendikçe erken boşalma kontrolü o kadar elinizde olacaktır. Mutlaka egzersiz yapmayı deneyin. Erken boşalmayı engelleyecektir.

Erken Boşalma Problemini Ortadan Kaldırmak İçin Ne Yapmalıyız?

  • Kesinlikle düzenli olarak spor yapmalıyız. Pelvik bölgede bulunan kasları çalıştırmak, zihinde bir beden anlamına geldiğinden, erken boşalmamızı kendimize hâkim olabilmeye yeşil ışık yakmaktadır.
  • Aktariye tarzı bitkiler almamız gerekmektedir. Kan dolaşımını hızlandırarak bitkiler tüketmemiz gerekmektedir. Zencefil sizi tamamen rahatlatacaktır. Karanfil ise strese birebir iyi gelmektedir. Sarımsak ve yeşil soğan tüketin. Çünkü bunlar cinse gücü arttırmada kullanılan bitkilerdir.
  • Çoğu zaman psikolojik nedenlerden kaynaklanmaktadır. Partneriniz ile birlikte gidebileceğiniz seks terapistleri oldukça faydalı olmaktadır
  • Yüksek dozda alınan alkoller baş nedenler arasında bulunmaktadır. Uzak durulması gerekmektedir.
Erken boşalma, cinsel ilişkiden öncesi ya da cinsel ilişki sonrasında kontrolsüz, istem dışı bir şekilde rahatlayacak duruma gelerek, cinsel organdan sıvının çıkmasına neden olmaktadır. Kısa sürede gelen sıvı erken boşalmayı göstermektedir.

2 Responses

  1. Gerçekten de doğru spor yapmaya başlayıp sigarayı azalttığımdan beri acayip bir şekilde seks hayatım keyiflendi hiç abartısız bu makale altın değerinde Teşekkürler.

    1. Rica ederiz Sağolun 🙂

Comments are closed.