Penis Büyütme Nasıl Yapılır

Penis Büyütme Nasıl Yapılır

Penis büyütme ameliyatları bireylerin talepleri ve uygulamayı yapan hekimin önerileri doğrultusunda farklı yöntemlerle yapılabilmektedir. Penis uzunluğunu yeterli bulmayan bireylere uygulanabildiği gibi, normal standartlarda bir penise sahip olan bireylerde penis boyunu artırmak adına bu tür uygulamalardan yararlanabilmektedir. Penis boyunun küçük olarak kabul edilmesi için penis boyunun erekte halde iken 11-12 cm altında olması ölçü olarak alınır. Penis boyu hakkında standart bir veri olmamasına rağmen, bireylerin beklentilerini sağlamak adına penis büyütme teknikleri kullanılabilmektedir.

Penis büyütme ameliyatlarından alınan başarılı sonuçlar, kullanılan tekniklerin de her geçen gün daha da popüler bir hale gelmesine katkı sağlamış bulunmaktadır. Penisin işlevselliğine herhangi bir etkisi olmaması, ereksiyonu ve cinsel hazzı artırması penis büyütme ameliyatlarını güvenilir kılan sonuçlar arasında yer almaktadır. Penis kısalığı birbirinden farklı sebeplerle bağlıdır.

  • Kromozom bozuklukları
  • Hormonal nedenler
  • Penis bölgesinin hasar görmesi
  • Dış genital bölgelerde yapılan cerrahi operasyonlar
  • Fazla kilo

Penisin olması gereken uzunluğa sahip olamama sebepleri arasında yer almaktadır. Ancak sebeplerine bakılmaksızın bu tür durumların tamamına yakını yapılan işlemler sonucunda normal görünümlü penis yapılarına kavuşabilmektedir.

Penis Büyütme Yöntemleri Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Penis büyümesinin sağlanması için yapılması gereken şey penisin anatomik yapısının değiştirilmesidir. Günümüzde farklı bitkisel karışımlar, krem, sprey benzeri formüller penisin yapısını değiştirme anlamında herhangi bir etkiye sahip değildir. Bazı formüllerle daha uzun sürekli ereksiyon veya daha fazla sertlik elde edilmesi mümkün olmakla birlikte, büyütme adına elle tutulur bir sonuç elde edilmesi mümkün değildir. Bu sebeple penis büyütmek isteyen bireylerin konusunda uzman hekimler tarafından yapılacak operasyonlara yönelmeleri ve kesin sonuçlara sahip tedavi yöntemlerini tercih etmeleri gerekmektedir.

Penis büyütme operasyonlarında kullanılan ilk teknik penisi yukarı doğru asan bağların serbestleştirilmesi sonucu penisin içerde olan kısmının dışarı çıkarılması yöntemidir. En başarılı teknik olarak görülen bu yöntemle ortalama 1,5 ila 4 cm kadar uzama sağlanması mümkün olabilmektedir. Ligementolizis tekniği olarak adlandırılan bu yöntemde ciltten de uzamanın sağlanabilmesi adına Y-V plasty adı verilen bir teknik kullanılarak cilt kapatılmakta ve penisin uzaması sağlanmaktadır.

Penis büyütme tekniklerinden biri de, penisle testisleri sana torba (skrotum) arasındaki mesafenin artırılmasında yönelik olarak yapılmaktadır. Ancak ligamentolizis tekniğine oranla daha pasif bir uzama elde edilmektedir. Büyütme ve kalınlaştırma operasyonlarında bir diğer yöntem de, kasık bölgesindeki aşırı yağların liposuction yöntemiyle alınarak penis yapısının ortaya çıkarılmasıdır. Gömük penis adı verilen bu gibi durumlar kilolu bireylerde görülmekte, kasık bölgesindeki aşırı yağlanma sebebiyle penis gömülü bir hal almaktadır. Yağların alınmasıyla birlikte hastaya penis büyütme tekniğinin birlikte uygulanması halinde yaklaşık 5-6 cm büyüme elde edilebilmektedir.

Penis büyütme ameliyatları bireylerin talepleri ve uygulamayı yapan hekimin önerileri doğrultusunda farklı yöntemlerle yapılabilmektedir.

 

Penis Büyütme Ameliyat Süresi ve Ameliyat Sonrası

Penis büyütme ameliyatları kullanılan tekniğe ve cerrahi yönteme göre farklılıklar göstermekle birlikte ortalama 1-2 saat süren uygulamalardır. Ameliyat sonrası hastaya verilen anestezinin etkisi geçene kadar bekletilen hasta aynı gün taburcu edilmektedir. Ameliyat sonrası hekim tarafından önerilen bakım yöntemlerinin titizlikle uygulanması halinde iyileşme en kısa süre içerisinde sağlanmakta, birey cinsel aktivitelerine eskisine oranla çok daha yüksek bir güvenle devam edebilmektedir.

2 Responses

  1. Eşim Cem Özlük beyle görüştü ve çok memnun kaldık teşekkürler herkese tavsiye ederim

  2. Kendimi ilişkiye girmekte utandığım ve partner’lerinde benden uzaklaşması sebep olduğunu düşündüğüm bir problemi ortadan kaldırmama ve düzenli bir ilişki yaşamamın artık en büyük sebebi sizi tanımak olduğunu bilmek çok güzel.

Comments are closed.