Penis Büyütme Yöntemleri Yararlı Mı

Penis Büyütme Yöntemleri Yararlı Mı

Penis büyütme yöntemleri yararlı mı? Sorusu için detaylı bilgiler sunacağımız bu yazımızda sizler de aradığınız cevaplara ulaşabilirsiniz. Penis boyundan ve kalınlığından memnun olmayan erkeklerin başvurduğu uygulamalar olan penis büyütme yöntemleri genel olarak etkili sonuçların ortaya çıkmasını sağlar.

Her yöntem kendi içerisinde farklı başarı oranlarına sahiptir ve başarılı sonuçların ön plana çok daha fazla çıktığı uygulamalar arasında cerrahi yöntemler yer alır. Ancak her erkek genelde ameliyatsız penis büyütme yöntemleri ile öncelikle şansını dener ve eğer istenen sonuçlara ulaşamazsa cerrahi uygulamalara yönelir. Tabi penis büyütme yöntemleri konusunda en çok merak edilen ise yapılan uygulamaların yaralı olup olmadığıdır.

Penis Büyütme Yöntemleri Başarılı Sonuçlar Ortaya Koyar Mı?

Penis büyütme konusunda farklı tekniklerin olduğunu söylemek mümkündür. Doğal yöntemler başta olmak üzere cerrahi uygulamalar aracılığı ile de penis büyütülebilir. Erkekler çoğu zaman penislerinin büyük olmamasından şikâyet eder ve bu nedenle birtakım çözüm yolları ile penislerini büyütmeyi tercih eder.

Ancak hangi yöntemin etkili olduğu konusunda çoğu zaman tereddüt yaşar. Hatta bazı erkeklerin ideal penis boyuna sahip olmasına rağmen büyütme teknikleri üzerinde çalışarak penislerini uzatmaya ve kalınlaştırmaya çalıştıklarını söylemek yanlış olmaz. Günümüzde en çok dikkat çeken ve tercih edilen penis büyütme yöntemleri aşağıdaki gibi sıralanabilir;

 • Penis büyütme ameliyatı
 • Vakum pompa tekniği
 • Silikon ameliyatı
 • İmplant tedavisi
 • Krem kullanarak penis büyütme
 • Hap kullanarak penis büyütme
 • Çekme, asılma ve ağırlık bağlama yöntemi ile penis büyütme
 • Egzersiz yöntemleri ile penis büyütme

Diğer yandan penis büyütme yöntemleri de ameliyatlı ve ameliyatsız olmak üzere kendi içerisinde ikiye ayrılır. Bunun seçimi tamamen kişinin kendisine bırakılmıştır ve her iki yöntemden biriyle penis büyütmek ve kalınlaştırmak mümkündür.

. Penis boyundan ve kalınlığından memnun olmayan erkeklerin başvurduğu uygulamalar olan penis büyütme yöntemleri genel olarak etkili sonuçların ortaya çıkmasını sağlar.

Ameliyatlı penis büyütme yöntemleri;

 • Penis bağını keserek uzatma
 • Yağ dokusu ile penis kalınlaştırma

Ameliyatsız penis büyütme yöntemleri;

 • Şok dalga tedavisi
 • P-Shot tedavisi
 • Gerici aletler
 • Vakum tedavisi

Ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemler arasında sonuç bakımından çok fazla bir fark bulunmaz. Seçilen herhangi bir yöntem ile penis boyu 2 - 3 cm aralıklarında uzama gösterir. Ameliyatlı penis büyütme yöntemleri genel olarak daha hızlı sonuç alınmasına olanak sağlar. Tabi bunun yanında ameliyatlı yöntemler ile penisin kalınlaştığını da söylemek mümkündür. Kalınlaştırma yöntemi için genelde cilt altı yağ dokuları kullanılıyor ve bu sayede penise enjekte edilen yağ dokuları sayesinde belirgin bir kalınlaşma meydana geliyor.

Ameliyatsız yöntemlerde ise penis boyunun uzaması ve aynı zamanda kalınlaşması daha uzun bir zaman alıyor. Ortalama 5 – 6 aylık bir süreç içerisinde istenen forma gelen penis, ameliyatsız yöntemler ile de istenen bir şekilde büyütülebiliyor. Ancak ameliyatsız penis büyütme tekniklerinde erkeklerin daha fazla çaba sarf etmeleri gerekiyor.

Ayrıca ameliyatsız penis büyütme yöntemlerinde yukarıda sıralamış olduğumuz tüm yöntemler aynı anda uygulamaya alınıyor Tek başına kullanılmaları istenen etkinin ortaya çıkmasında yeterli olmuyor. Bu nedenle doktor tarafından tavsiye edilen şekilde her birinin farklı periyotlarda ve tekniklerde uygulanması gerekiyor. Ameliyatsız penis büyütme yöntemleri içerisinde yer alan gerici alet ve vakum tedavisini kişi bizzat kendi evinde uyguluyor.

One Response

 1. Cem Bey’in verdiği bilgiler ve tedavi yöntemleri çok iyi bir sonuç ortaya çıkardı.

Comments are closed.