Penis Büyütme

 

Penis büyütme, milyonlarca erkeğin en sık araştırdığı konulardan; aynı zamanda penis büyütme ameliyatı da son yıllarda en sık uygulanan genital operasyonlardan birisi. Hemen hemen her dört erkekten biri, sahip olduğu penisin boyundan ve kalınlığından memnun değil ve görünüşe göre ne kadar uzun olursa olsun, hiçbir erkek biraz daha uzun bir penise sahip olmaya hayır diyemiyor. 

 

Erkeklerin penislerine bakış açısı çoğu zaman gereksiz olduğu halde stres, endişe ve kaygı sebebi. Bu da penis büyütme ameliyatlarını çoğu zaman tercihe bağlı bir estetik uygulama kategorisine sokuyor. 

 

Ancak, özellikle sosyal ilişkilerinde daha başarılı olmak isteyen ve özgüven problemi yaşayan bireyler için hayat kurtarıcı olabilecek bir uygulamadan söz ettiğimizi unutmamak gerek.

 

Bu nedenle, Op. Dr. Cem Özlük ve ekibi olarak bu yazıda penis büyütme ile ilgili en çok merak edilen soruları objektif ve basit bir dille açıklıyor olacağız.

 

Konuyla ilgili tüm sorularınız için bizimle her zaman iletişime geçebileceğinizi unutmayın.

 

Penis Büyütme

Penis büyütme, penis boyundan veya kalınlığından memnun olmayan erkeklerin genellikle özgüven arttırma amacıyla yaptırdığı bir tür genital estetik uygulamasıdır. 

 

Penis büyütme uygulamaları, “penis uzatma” veya “penis kalınlaştırma” olarak iki şekilde yapılabilir.

 

İdeal / normal penis boyu kaç cm. olmalı?

 

En çok sorulan sorulardan biri bu. Erkekler bu değerli bilgiye, sıklıkla kendilerini toplumun kalanıyla kıyaslamak ve rahatlamak için ulaşmak istiyorlar. Ancak “normal penis boyu” çok tartışılsa da hâlâ net olarak belirlenmiş değil. Uluslararası sağlık örgütleri, özetle, “İlla bir değer belirtmek zorundaysak ereksiyon halinde olan bir penisin 11-12 cm. ve üzeri olmasını normal kabul ediyoruz.” diyorlar.

 

Bu sorunun net bir cevabı olamayışının sebebi ise aslında vücudumuzda bulunan herhangi bir organın boyunu ölçmenin pek doğru olmayışından beri geliyor. Örneğin, çok ekstrem bir şekil veya uzunluk bozukluğu olmadığı sürece, “ideal kol boyu” veya “ideal ayak parmağı boyu” kulağa ne kadar garip geliyorsa aslında penis boyu da aynı şekilde, kişinin genetiğine, ırkına ve hatta yaşadığı coğrafyaya göre değişen ve kişiden kişiye farklı olması çok normal olan bir boy.

 

Ancak, ortalama bir penisin sertleşmiş değilken 4-6 cm; sertleşmişken ise 11 cm ve üzerinde olması bütün dünyada normal kabul ediliyor diyebiliriz.

 

Mikropenis nedir?

 

En çok merak edilen diğer soru ise mikropenis kavramı. Penisinin biraz kısa olduğunu düşünen erkekler hemen “mikropenis” olup olmadığı konusunda endişeye kapılıyor. Oysaki penisinizin mikropenis sayılması için ereksiyon halindeyken 8 cm.’nin altında olması gerekiyor. Boyu 8-10 cm. olan penisler dünya standartlarına göre biraz kısa olarak değerlendirilse de mikropenis kapsamına girmiyor; 11 cm. ve üzeri ise zaten tamamen normal kabul ediliyor.

 

Mikropenis, yani penisin ereksiyon halinde 7 cm. ve altında olması ise, sadece penis küçüklüğü olarak adlandırılmaktan daha öte ve daha karmaşık bir rahatsızlık durumu. Mikropenise sahip olan bireylerin genellikle hormonal olmak üzere çeşitli farklı rahatsızlıkları da bulunuyor ve sadece klasik penis büyütme ameliyatları ile değil, endokrinoloji gibi farklı branşlar altında kapsamlı bir tedavi görmeleri gerekiyor.


Ancak, kapsamlı bir muayene, tam teşhis ve başarılı bir tedavinin ardından gerekliyse penis büyütme ameliyatı da yapılarak mikropenis sorununu kısa sürede çözmek mümkün.

Penis büyütme egzersizleri işe yarıyor mu?

Hayır, penis de tıpkı diğer organlarımız gibidir ve ne tip bir egzersiz yapılırsa yapılsın, anatomisine müdahale edilmedikçe kalıcı uzama veya büyüme söz konusu olması mümkün değildir. 

Aynı şekilde çokça satılan besin takviyesi ve bitkisel ilaçlar da, tıpkı bir dönem furya olan zayıflama ilaçları gibi, kalıcı / gerçek hiçbir fayda sağlamadıkları gibi vücuda ciddi zararlar verebilmektedir. 

 

Vücuda hiçbir zarar vermeden, kalıcı ve gerçek bir büyüme için tek yöntem cerrahi uygulamadır.

 

Penis büyütme ameliyatı kimler için uygundur?

Penis büyütme ameliyatları, vücudu normal gelişimini tamamlamış, yani ergenliği aşmış olan tüm yetişkin bireylerde yapılmaya uygundur. 

 

Eğer kişi penisinin kısa veya ince olduğunu düşünüyor ve bu konuyu önemsiyorsa, penis uzatma veya penis kalınlaştırma dediğimiz penis büyütme ameliyatlarını rahatlıkla yaptırabilir.

 

Penis büyütme yöntemleri neler?

 

Penis büyütme kapsamında yapılan cerrahi uygulamaları “penis kalınlaştırma” ve “penis uzatma” olarak sınıflandırabiliriz. Adlarından da belli olduğu üzere, incelikten şikayetçi olanlar için yağ dokusu ekleme yöntemiyle penis kalınlaştırma işlemi yapılırken, boyunun kısa olduğunu düşünenler için 2-5 cm.’e kadar penis uzatma uygulaması yapılıyor.

 

Ancak çoğu operasyonda, penisin görüntüsünün doğal olması için hem kalınlaştırma hem de uzatma işlemi birlikte yapılıyor.

Penis büyütme ameliyatı işe yarıyor mu?

 

Evet, penis büyütme ameliyatı neticesinde penisi kalıcı olarak ortalama 2-5 cm. arasında uzatmak mümkün oluyor.

 

Penis uzatma ameliyatı nasıl yapılır?

 

Dünya çapında penis boyunu uzatmak için birçok yöntem denenmiş ve en etkili ve kesin sonuç veren cerrahi yöntemin ligamentolizis yöntemidir.

 

Penis anatomisine göre, penisin büyük kısmı dışarıda olduğu halde bir kısmı içeridedir ve içerideki kısım dokunarak dahi hissedilebilir. Ligamentolizis yönteminde, penisin bu içerde gizli olan kısmı, askı görevi gören bağlar biraz gevşetilerek dışarı çıkartılır. Ayrıca penis etrafındaki dış deriye de müdahale edilerek uzun görüntü pekiştirilir. Bu sayede penisin yapısına bağlı olarak penis boyunda 2-4 cm. kalıcı uzama sağlanır. Bu yöntem, kalıcı uzama için en garanti ve kesin sonuç veren yöntemdir ve Op. Dr. Cem Özlük tarafından başarıyla uygulanmaktadır.

 

Penis kalınlaştırma ameliyatı nasıl yapılır?

 

Penis kalınlaştırma ameliyatı için, kişinin vücudunda uygun olan bir bölgeden bir miktar yağ dokusu alınır ve saflaştırılır. Yine kişinin kendi kan örneğinden alınan plazma ile birleştirilir ve hazırlanan bu nitelikli yağ dokusu penis derisinin hemen altına enjekte edilir. Enjekte edilme işlemi derinin hemen altına yapıldığından dövme yaptırmaktan daha derine yapılan bir uygulama değildir, kısa ve basit bir uygulamadır. Eklenen yağ dokusu yaklaşık 40 cc. miktarındadır. Ameliyat bitiminde penis fazlasıyla kalın hale gelir.

 

Eklenecek olan yağ dokusu uylukların iç kısmından, karın veya kasıklardan alınabilir. Doku alma işleminin ardından, alınan bölgede herhangi bir iz kalmaz.

 

Yağ dokusu vücutta çözünen bir doku olduğundan, ameliyattan sonraki ilk altı ay boyunca eklenen yağ dokusunun birazı eriyerek kaybolur; geriye kalan yağ dokusu ile penis tam arzu edilen kalınlığa erişir. Yağ dokusunun birazı kaybolduktan sonra geriye kalan son hali, kalıcı ve oturmuş halidir.

 

Penis büyütme ameliyatı ne kadar sürüyor?

 

Penis büyütme ameliyatları genelde yapılacak işleme de bağlı olarak en fazla 1-2 saat kadar sürüyor. Ameliyattan sonra hasta sadece yarım gün (anestezi vücuttan atılana kadar) yatırılıyor. Yani operasyonu sabah olup aynı günün akşamında evde olabiliyorsunuz.

 

Penisi alttan uzatma yöntemi nasıl yapılır?

 

Ligamentolizis adı verilen ve penisin içerideki gizli kısmının dışarı alınmasını içeren yöntemin haricinde, bir de penisin alttan bakıldığında daha uzun görünmesini sağlayan ikinci bir yöntem daha mevcut. 

 

Bu ikinci yöntemde penisin altındaki testisleri saran torba ile penis arasındaki mesafe arttırılır ve penisin alt kısmı daha ferah bir görünüme kavuşur, bu da görüntüde net bir-iki cm.’lik bir uzama sağlar.

 

Gömülü penis nasıl düzeltilir?

 

Aşırı kilo problemi olan erkeklerde penis boyunun kısa görünmesinin sebebi, kasık bölgesinde birikmiş kilolar olabilir. Karnın hemen altında ve kasıklardaki fazla yağ birikintisi içinde penisin bir kısmı gömülmüştür ve bu sorun basit bir biçimde çözülebilmektedir.

 

Spor ve diyetle kilo vermeyi başaramayan ve gömülü penis sorunundan şikayetçi olan bireylere liposuction adı verilen basit yağ dokusu alma uygulaması yapılarak kasıklardaki fazla yağlardan kurtulmaları sağlanmakta ve gömülü olan penis meydana çıkarılarak görüntüsü iyileştirilmektedir. Bu işlem aynı zamanda penisin işlevine de faydalı olmaktadır. 

 

Liposuction ile beraber ligamentolizis adı verilen yukarıda bahsettiğimiz penis uzatma işlemi de yapılırsa penis toplamda 5-6 cm.’e kadar uzatılabilmektedir.

 

Cinsel tatminsizlik sadece penisle mi ilgilidir?

 

Hayır, bazı durumlarda cinsel tatminsizlik hissi penisle ilgili değil, partnerinizle / eşinizle de ilgili olabilir. Örneğin, penisinizin yeterince kalın olmadığına dair şikayetçi olmadan önce, eşinizin vajinasının ekstra geniş olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

 

Bazı kadınlarda ilerleyen yaş veya yaptıkları doğumlar nedeniyle zaman içinde vajinalarında genişleme olabilir. 

Genişlemiş bir vajina, cerrahi olmadan, sadece lazerle on dakikada tekrar sıkılaştırılabilmekte; bu nedenle penis kalınlaştırma ameliyatından önce veya daha fazla haz için birlikte eşinizde vajina daraltma uygulaması yaptırmayı da düşünebilirsiniz. 

 

Penis büyütme ameliyatından sonra cinsel ilişki ne kadar yasak?

 

Penis büyütme ameliyatı, penisin anatomisine direkt müdahale içerdiğinden, ameliyattan sonra 5 hafta kadar cinsel ilişkiye girilmemesi gerekir. Buna elbette mastürbasyon da dahil, penisin pek fazla erekte olmamasına dikkat edilmelidir.

 

Penis büyütme ameliyatının zararları var mı?

 

Hayır, uzman ve tecrübeli bir hekim tarafından gerçekleştirilen penis büyütme ameliyatının hiçbir zararı yoktur. Penisin hiçbir bölümünde veya işlevinde kalıcı hasara yol açmaz, kolay ve rahat bir operasyondur. 

 

Ameliyattan sonra idrar yapma, boşalma vb. konularda hiçbir sorun yaşanmaz. Haz alma / his kaybına yol açmaz.

Ameliyat sonrası 5 haftalık cinsel ilişki perhizinin ardından cinsel hayatınıza çok daha sağlıklı bir biçimde devam edebilirsiniz.

 

Bugüne dek yüzlerce başarılı operasyon uygulamış olan Op. Dr. Cem Özlük ve ekibiyle hemen iletişime geçerek siz de çok daha mutlu ve güçlü bir hayata kavuşun.

İletişime geçmek için buraya tıklayın.

Tedavi Ettiğimiz Hastalarımızdan Mektuplar

Bize Ulaşın