Penis Estetiği

Penis Estetiği

Penis yapısındaki fiziksel ve estetik problemleri zamanla büyüyerek ilerleyen süreçlerde kişide ve cinsel Partnerinde büyük sorunların yaşanmasına neden olmaktadır. Genellikle bu süreçlerde erkeklerle ilgili, karşılaşılan özel güven sorunları, yaşanması durumunda bununla birlikte ortaya travmalar, kendini eksik  hissetmesine sosyal ve cinsel yaşamda yaşanan problemler ile kendini göstermektedir. Bu noktada kozmetik ürolojide, son zamanların en trend ameliyatlarından birisi olan Penis estetiği ameliyatları, günümüzde sadece ülkemizde değil, tüm dünyada giderek yaygınlaşmaktadır.  Nedeni ise, erken boşalma, kemikleşme sorunu, cinsel isteksizlik gibi, cinsel aktivite azalması gibi partneri cinsel hayatı ile ilgili sorunların yaşanmasına neden olmasıdır. Penis büyütme estetiği ameliyatlarında en temel beklenti,  penise, uzunluk ve kalınlık sağlanarak, istenilen boyut ve hacmin kazandırılmasıdır.Kişinin böyle sorunlar yaşanması durumunda yukarıda sıraladığımız sorunlarında ortadan kaldırılması amaçlanarak, kişinin sağlıklı ve mutlu cinsel hayatının olması hedeflenir.

 

Penis Ameliyatı Nedir?

 

Penis estetiği büyütme için yapılan ameliyat yöntemi ve teknik uygulamalar bulunmaktadır. Bunlar genellikle Penis kökünden yapılan kesiyle yapılan ameliyatlardır. Bu ameliyatlarda penisin içerisindeki asıcı bağların serbestleştirilmesi ile penisin ereksiyon halinde iken dışa doğru daha fazla çıkmasını sağlamaktır.

 

Penis Estetiği Ameliyatı Hangi Durumlarda Gereklidir?

 

Penis estetiği ameliyatı yaptırmak isteyen kişilerin, penis boylarının 12cm'den kısa olup olabileceği bakmaları ameliyat gerekliliği hakkında yeterli bilgi sahibi olmaları hakkında kişiye ipucu sağlamaktadır. Bu oranın altında olan penis boyu, çoğunlukla  kişilerde birçok sorunu beraberinde getirmektedir.

 

Penis Estetiği Ameliyatı Komplikasyonları Nelerdir?

 

Her cerrahi girişimde mutlaka beklenilen belli başlar riskler mevcuttur. Bu ameliyatların kozmetik ürolojideki alanında gerekli eğitim ve teknik özellik sahip kişiler tarafından yapılması, risklerin hemen hemen sıfıra inmesini sağlar. Ameliyat sonrası, iz kalma, ereksiyon gibi korku ve sorunlar yaşanmaz.

 

Penis Estetiği Hangi Branşa Girer?

 

Erkek genital bölge estetiğini ameliyatları, üroloji uzmanlıkları alanına giren, üroloji uzmanı tarafından yapılması  kişinin ihtiyaçlarını daha iyi analiz edip, çevresindeki bütün, organlara hâkim, istenilen sonucun alınmasını sağlamaktadır. Diğer taraftan penis estetiği,  büyütme ve kalınlaştırma yaptırmadan önce, hasta kesinlikle detaylı bir şekilde muayene edilir. Çünkü penis büyütme ameliyatı ile birlikte, idrar deliği onarımı Erken Boşalma, Varikosel, eğrilik problemi (Peyronie) sünnet hataları, gibi daha birçok ameliyatta bir arada yapılabilir. Bu Yüzden erkek genital, penis estetiği ameliyatlarında en doğru seçim bir üroloji uzmanıdır.

 

Penis Estetiği Ameliyatı Süreci Nasıl İşler?

 

Ayrıca testis torbalarının sarkması pişik, koku, cinsi ilişkide partnerinin cinsel ağrı rahatsızlık, öz güven kaybı şeklinde daha bir fazla sorun yaratır. Penis estetiği uzatma ameliyatı olarak da geçen bu cerrahi girişimde, ligamentolizis denilen doğrusu penisi yukarı doğru asan bağlar serbestleştirildi. Bu sayede penisin içeride bir bölümü dışarı çıkarılır. YV Plasty tekniği hakkında. Bu çıkarmak için 1 ile 4 cm arasında bir uzama mevcuttur.  Bu kişiden kişiye değişim gösterebilmektedir. Bu teknikte hastalarımız genellikle iz kalma gibi bir korku ve ileride herhangi bir sıkıntı  yaşanmaz. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere, bu konuda uzmanlaşmış bir doktora başvurmanız tüm riskleri minimize edecektir.

 

Penis Estetiği Nasıl Uygulanır?

 

Ameliyat izi hakkında ise, dikiş izlerinin olduğu için kıllanma sonrası, izler görünmemektedir. Öteki bir yöntem ise, dövme ile izleri tamamen kaybedilmesi sağlanmaktadır. Penis büyütmede bir diğer teknik ise alttan uzatmadır. Bu teknikte amaç, penis ile testisleri saran torba arasında kalan mesafe arasındadır. Bu şekilde penise alttan bakmakta uzama gerçekleşmektedir. Ligamentolizis tekniği ile ilgili pasif yani belirsiz bir uzama sağlanmış olur. Hekimin ve hastanın tercihine bakılırsa 2 teknik bir arada tercih edilebilmektedir. Seçenekler,  sonrası, kasık bölgesinde oluşan yağlanma sonrası, gömülü penis  olarak bilinen, penisin bir bölümünün içeri kaçması sonrası, kısalma söz mevzusu liposuction yöntemi ile, kasık bölgesinden alınan yağ dokusu sayesinde penisin bir kısım daha fazla oranda uzatılabilmektedir. Bu sayede Bir çok vakamızda birtakım durumlarda, sönük biçimde penisinin boyunda 6-8 santime Kadar bir uzama görülmektedir.

 

Penis Estetiği Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

 

Penis estetiği ameliyatı sonrası, bireyin metabolizmanın çalışma hızına bağlı olarak bağlı olarak, gösterilen yağların yüzde 30'u ile P' si arasında önemli bir kısmındaki yağ oranın büyük bir kısmı kaybolacağı için, işlem sırasında fazla yağ enjekte edilir. Bu durum  6 ay gibi bir süre sonunda nihai sonuç ortaya çıkabilir inde, penis dolgun volümlü ve kalın bir görüntü alacaktır.

 

Penis Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

 

Penis estetiği ameliyatı ve öteki sorunlar ortalama 1 ila 3 saat arasında sürmektedir. Ameliyatta uygulanan tekniğe göre, genel, omurga, sedasyon + lokal anestezi yöntemlerinden biri kullanılarak, yapılan ameliyatlarda hastanın 1 ya da gerektiği durumlarda 2 gün sonra hastaneden taburcu edilir.  Bir ay boyunca cinsel aktivitelerden kaçınılması önermektedir. Bu tür ameliyatlar yazımızın da en başında belirttiğimiz tarafından yapılan kompresyon ve risk nedenleri oldukça azdır. Operasyon sonrasında peniste sertleşme sorunu olmaz. Ameliyat sonrası penis daha büyük göründüğü için sertleşmenin daha fazla arttığı tespit edilir. Bunun için çocuk sahibi olamama, idrarda sıkıntı gibi herhangi bir unsur olmaz. Penisin boyutundan çok, kadınlar penisin kalınlığından daha çok haz duyabilirler.

 

Penis Estetiği Ameliyatında Uygulanan Diğer Yöntemler Nelerdir?


Yağ enjeksiyonu hastanın karın ya da bel bölgesinden alınan yağ dokusunun penisin alt tarafında kavernozal doku denilen etken enjeksiyon yapılabilir olmasıdır. Bunun bir dezavantajları da var. Bir süre sonra yağ yoğunluğunu kaybedebiliyor. Yine penis estetiği için sıklıkla tercih edilen ameliyatlardan biri olan peni kalınlaştırma ameliyatında son kullanım oldukça popüler hale gelmektedir. Kişinin kendi vücudunda bulunan yağ dokularının özel bir yöntemle muayyen işlemlerden geçirilip, penisin uygun alt katmanları içerisine enjeksiyon yöntemi ile yerleştirme yapılan kalınlaştırma işlemi oldukça daha uygun maliyetlerde popüler ve sağlıklı bir yöntemdir.

 

Penis Estetiği Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 

Penis estetiği ameliyatı sonrası, kişinin seks hayatına yaklaşık 1 ay ara vermesi, ameliyat sonrası tıbbi izlere göre  verilen gerekli talimat ve reçetenin aksatılmadan uygulanması önerilir. Dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan en mühim husus, temizlik ve hijyen konusu hakkında verilen talimatlarının eksiksiz  biçimde uygulanmasıdır.

 

Penis Estetiği Ameliyatı İle İlgili Önemli Hatırlatmalar

 

Penis estetiği ameliyatları günümüzde pek çok erkek için umut oluşmuştur. Yeni cerrahi, daha önceki tekniklerin göre yüksek oranlarda başarı sağlamıştır. Burada önemli olan bir diğer cinsel erkek organına ideal uzunluk kazandırmaktır. Penis estetiği ameliyatları operasyon ile ilgili önemli diğer konulardan birisi de gerekli, operasyondan beklentileridir. Kozmetik ürolojide, son zamanların en trend ameliyatı olan penis uzatma ve kalınlaştırma ameliyatları erkek genital bölge estetiği ameliyatlarının en hızlı sonuç veren operasyonlardır. Penis yapısındaki sorunlar cinsel konuda partnerinde ciddi sorunlara yol açmaktadır. Bu süreçlerde en çok erkekler, penis boyutu beraberinde kendini eksik hissetmesine sebep olur. Oldukça talep gören penis uzatma ve kalınlaştırma ameliyatları. Bunun dışında bir cinsel organ, erkekler içinde olmazsa olmazıdır.

 

Neden Penis Uzatma Ameliyatı Yapılmalıdır?

 

Son dönemlerde oldukça talep gören çözüm yöntemlerinden birisidir. Erken boşalma nedenlerinden birisi olarak gösterilen penis boyutları, birçok erkeğin cinsel hayatlarını derinden etkiler. Partnerinin cinsel ilişkiden haz alabilmesi için çok ciddi seçeneklerden biri olarak dikkat çeker. Günümüzde modern tıbbi olanakları yardımı ile acısız ağrısız hastanın günlerce istirahat süreci olmaksızın gerçekleştirilen işlemlerden birisidir. Ayrıca penisin yeterli büyüklük ve kalınlığa sahip olması durumunda kişi partnerine karşı kendini yetersiz hisseder ve bu oda onun ilişkiden kaçmasına neden olabilir.

 

Diğer Teknikler

 

Penis büyütme estetiği  ameliyatı peniste ereksiyon gücü ve süresinin cinsel ilişki için yeterli olması için sadece bir kez kere gerçekleştiriliyor. Penis büyütme ve kalınlaştırma ameliyatı için en çok kullanılan bir diğer önemli ameliyat teknikleri şunlardır;

 

Penisin kökünden yapılan kesiyle penisin içerisinde asıcı bağların serbestlenmesi ile penisin ereksiyonlaştırılmasıdır. Bunun için de penis kökündeki derinin bir bölümünde penis sırtına kaydırılır, ereksiyon penisin biraz daha esnemesine göre değişen bir durumdur.

 

Ameliyat İle İlgili Diğer Bir Husus

 

Cinsel organda risk faktörü oluşturan bir diğer husus ise partneri ili penis boyutu ile ilgili uzatma tekniklerinin aksine penis boyutu uzatma ameliyatlarının diğer tekniklerin göre yüksek oranlarda başarı sağlamıştır.Burada önemli olan bir şarj edilebilir cinsel erkek organına ideal uzunluk kazandırılır.Operasyon ile ilgili önemli diğer konulardan birisi de gerekli, operasyondan beklentileridir. Kozmetik ürolojide, son zamanların trend ameliyatı olan penis uzatma ve kalınlaştırma ameliyatları erkek genital bölge estetiği ameliyatlarının en sıklıkla tercih edilen operasyonlardan birisidir. Penis yapısındaki sorunların partnerinde ağrılı cinsel ilişki disparoni ciddi sorunlara yol açmaktadır. Bu süreçlerde en çok erkekler, penis boyutu beraberinde kendini eksik hissetmesine sebep olur.

 

Penis yapısındaki fiziksel ve estetik problemleri zamanla büyüyerek ilerleyen süreçlerde kişide ve cinsel partnerinde büyük sorunların yaşanmasına neden olmaktadır.