Penis Uzatma Ameliyatları Hakkında Bilgi

Penis Uzatma Ameliyatları Hakkında Bilgi

Erkeklerde cinsel açıdan büyük önem taşıyan penis estetik operasyonlar sayesinde istenilen büyüklüğe getirilmekte. Kişinin kendine özgüven artışını sağlayan penis boyu işlev ve görünüm açısından önem taşıyor. Penis büyütme kalınlaştırma ve uzatma günümüzde oldukça popüler olarak yapılan estetik operasyonlar arasında yer alıyor.

Penis Büyütme Ne Kadar Yararlı Olur?

Penis büyütme ameliyatında genelde 3-4 cm kalınlaştırma ve uzama elde edilmektedir.  Normalde sertleşmiş bir penisin boy 11 ile 12 cm’dir. İşlev olarak ne kadar iyi olsa da erkekler büyüklüğü konusuna da önem vermektedir.

 

Penis Büyütme Operasyonu Kimlere Uygundur?

Partneri ile cinsel sorunlar yaşayan erkekler kimi zaman penis boyunu ve kalınlığı konusunda endişe etmektedir. Kendini yetersiz hisseden erkekler estetik operasyonlara başvurarak sorunlarını gidermektedir. Psikolojik sorunlara da neden olan penisle ilgili kaygılar ameliyat olduktan sonra ortadan kalkar.

 

Penis Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Penisin yukarı doğru asılmasını sağlayan bağların(ligamentolizis) serbestleştirilmesi penis içinde kalan kısım dışarı çıkartılır. Y-V uzatma tekniği olan ciltten uzatma tekniği sayesinde cilt kapatılarak 3-4 cm uzama sağlanır.  Diğer yöntem olan skrotum ve penis mesafesinin (penoscrotal bileşke) artırılması işlemidir. Bu teknik ligamentulizis yöntemine göre daha pasif uzatma sağlar.

 

Mikropenis Nedir?

Ereksiyon halindeyken 7 cm altında kalan penis hormonal nedenlerden dolayı yeterli boyuta gelemez ise penis büyütme cerrahi işlemlerle elde edilir. Mikropenis sayesinde hormonal olup olmadığının bulguları tespit edilerek tedavi sağlanır. Endokrinoloji uzmanının hormona değerleri tespit etmesi ile tanı koyup tedavi yöntemine karar verilmektedir.

Erkeklerde cinsel açıdan büyük önem taşıyan penis estetik operasyonlar sayesinde istenilen büyülüğe getirilmekte.

 

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler

Bu ameliyatta hastanın kendi yağları kullanılarak yağ transferi yapılarak penis kalınlaştırma ameliyatı yapılmaktadır. Bu işlemin adı otolog yağ transferi olarak adlandırılmaktadır. Bu işlem kadınların yaptırdığı dudak yağ dolgusunun benzeri olan bir işlemdir. Penis kalınlaştırma işleminde uyluk bölgesi kasık ya da karın bölgesinden alınan yağların saflaştırılıp hastanın kanından kan alınması ile prp ile karıştırılıp penis cildine enjekte edilerek kalınlaşma işlemi yapılmaktadır. Kişinin metabolizması farklı olduğundan daha fazla yağa ihtiyaç bulunur. Kullanılan yağın %30 -50’si kaybolur bu nedenle kalınlaştırma ameliyatında yağ kullanımı fazla olursa daha kalın ve dolgun bir penis oluşur.

Gömülü Penis İçin Cerrahi

Bazı kilolu olan erkeklerde kasık bölgesinde aşırı yağlanmadan dolayı penis gömülü bir halde olabilir. Bu hale gelinmesine gömülü penis durumu denir. Böyle durumlarda kasık bölgesi suprapubik denilen bölgeden liposakşın yöntemi ile yağ alınarak penisin büyütülmesi sağlanır. Daha iyi duruma gelen penis 5-6 cm’ye kadar uzatılabilir.

 

Penis Büyütme Ameliyatları Ne Kadar Sürer?

Penis ameliyatının süresi Cerrahi işlemlerin durumuna göre 1 ile 2 saat arasında olabilir. Ameliyat sonrası hasta yarım gün hastanede kalmalıdır.

 

Penis Büyütme Ameliyatı Sonrası Cinsel İlişki  

Ameliyat sonrasında hastanın vücudundan anestezinin atılması gerekir. Bu ameliyattan sonra hasta 4-5 hafta süre ile cinsel ilişkiden kaçınmalıdır.

Penis Büyütme Ameliyatları Cinsel Hazzı Etkiler Mi?

Penis büyütme ameliyatı cinsel haz eksikliğine neden olmaz. Uygun şekilde yapıldığı takdirde hem psikolojik açıdan rahatlatıcı hem de cinsel yönden erkeğin partnerini mutlu etmesi açısından yarar sağlamaktadır.

 

4 Responses

  1. Bu operasyon hakkında yeterince bilgi var ama ben birde cem beye sormak istedim sonrasında başka bir sıkıntı çıkarır mı bu operasyon ??

    1. Merhaba detaylı bilgi için bu numara 0 535 463 53 33 ile iletişime geçebilirsiniz.

  2. Hocam bir risk varmı bu ameliyatta ?

    1. Merhaba detaylı bilgi için bu numara 0 535 463 53 33 ile iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.