Penis Uzatma Teknikleri

Penis Uzatma Teknikleri

Günümüzde pek çok erkek, ereksiyon sırasında, penisinin uzunluğu ile ilgili olarak endişelenmektedir. Penis boyutunun ideal
olduğunu düşünen erkeklerin oranı %45’lerdedir. Erkeklerde penis uzunluğunu etkileyebilen faktörler şunlardır: Yaş, genetik, ırk, iklim ve köken gibi etkenlerdir. Pek çok erkek için, penis uzunluğu sürekli bir endişeye sebebiyet verebilmekte, utanç yaşanabilmekte ve bu durumda psikolojik sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Böyle bir durumdan kurtulabilmek için penis uzatma ameliyatı tercih edilmektedir.

Penis Boyunu Uzatan İlaçlarla Sonuç Alınabilir Mi?

Bilhassa sanal ortamlarda, yoğun olarak tanıtılan en yaygın tehlikelerden biri, penis büyütme haplarıyla kremlerdir. Hap ya da krem gibi ürünlerin, penis yapısını değiştirebilecek hiçbir etkisi yoktur. Bu ürünlerin çoğu tamamen etkisizdir ya da karmaşık şekerler, multi vitaminler gibi temel bileşenlere sahiptir.

Penis Uzatma Operasyonu Neden Yapılır?

Penis uzatma hap ve kremlerinin hiçbirinin bilimsel olarak test edilmediği ve güvenilirliğinin kanıtlanmadığı unutulmamalıdır. Penis uzatma operasyonunun temel amacı, penisin cinsel ilişki sırasında yeterli boyutta olmasıdır. Aynı zamanda penis kısalığı sebebiyle, fiziksel görünümlerinden olumsuz etkilenen ve cinsel deneyimlerini geliştirmek isteyen erkekler için çok önemli bir işlemdir. Yapılan çalışma bulguları, penis uzunluğunun, erkeklerin kendileri hakkındaki genel izlenimlerini de etkileyebileceğini göstermektedir. Deneyimli ve alanında uzman bir cerrah tarafından yapıldığı takdirde, oldukça başarılı ve etkisi yüksek sonuçlar elde edilebilmektedir.

Penis Uzatma Operasyonu Nasıl Yapılır?

Erkeklerde penisin bir kısmı, dışarıdan görünmeyip, vücut içinde uzanmaktadır. Vücut içindeki bu gizli kısım, kasık kemiğine ligamentolizis isimli dokuyla bağlıdır. Bu dokunun, penis işleyişinde hiçbir rolü yoktur. Ancak penisin doğal eğilimi olan, yukarı dönük bir ereksiyon pozisyonunun korunmasına yardımcı olmaktadır.

Günümüzde pek çok erkek, ereksiyon sırasında, penisinin uzunluğu ile ilgili olarak endişelenmektedir. Penis boyutunun ideal olduğunu düşünen erkeklerin oranı %45’lerdedir.

Penise Yağ Enjekte Edilmesi

Penis uzatmak için yapılan diğer bir işlem de vücudun diğer bölümlerinden alınan yağın penise enjekte edilmesidir. Bu operasyonda, enjekte edilen yağ miktarı fazlaca olmalıdır.  Bunun sebebi, vücudun enjekte edilen yağın bir kısmını emmesi olup, ikinci bir enjekte işlemiyle penis, istenen uzunluğa kısa sürede ulaşabilmektedir. Kasık bölgesi, yağ oranının fazla olması nedeniyle, penis kısalığı bulunması durumunda, alt karın bölgesinden fazla yağ alınması tercih edilmektedir. Penis uzatma ameliyatları 1-3 saat arasında tamamlanmaktadır. Genellikle bir gün kontrol altında tutulan hasta, ertesi gün taburcu edilmektedir. Genel anesteziyle yapılan ameliyat sonrasında az da olsa ağrı ve acı hissedilmesi normal kabul edilmektedir.

Penis Uzatma Operasyonu Kimlere Uygundur?

Penis uzatma operasyonu öncesi, kişinin bu operasyon için uygun olup olmadığı değerlendirilmelidir. Operasyon uygulanacak kişinin beklentisi, en önemli etkenlerden olup, gerçekçi beklentileri olan hastaların penis uzatma işlemi sonundaki memnuniyeti daha yüksek olmaktadır. Penis uzatma operasyonu yaptırmak isteyenlerin çoğu, ortalama penis büyüklüğüne sahiptir. Penis kısalığı yaşayan erkeklerin pek çoğu psikolojik stres yaşayabilmekte ve bu durum zayıf ereksiyonlara sebep olabilmektedir. Penis operasyonu için üst yaş limiti yoktur, 18 yaş üstü her erkek ameliyat olabilmektedir. En uygun yaş, penis gelişiminin tamamlandığı 20-30 yaş aralığıdır.

Penis Uzatma Operasyonu Etkili Midir?

Penis uzatma operasyonu esnasında alınacak bireysel sonuçlar, hasta anatomisine bağlıdır. Hasta için uygun görülen yöntem ve doğru teknikler kullanılarak yapılan ameliyatlarda, penis boyutunda 2-5 cm arası artış görülmektedir.